استخدام پرستار در ترکیه

فروش ویژه

 • All
 • آپارتمان آنتالیا
 • آپارتمان ارزان استانبول
 • اقامت ترکیه
 • املاک رز
 • باهجه شهیر
 • خرید آپارتمان ارزان
 • خرید اقساطی ترکیه
 • خرید خانه در ترکیه
 • خرید ملک
 • رزیدانس
 • شرکت رز
load more hold SHIFT key to load all load all

توسعه سریع اقتصادی ترکیه موجب آغاز تغییرات در قانون کار کشور ترکیه در جهت تسهیل اشتغال متخصصین خارجی از جمله استخدام پرستار یا جذب پرستار در ترکیه  گردیده است.

دولت ترکیه در چارچوب برنامه‌های کلان خود قصد دارد به وارد کردن نیروی کار متخصص در رشته‌های خاصی اقدام کند و در این زمینه گام نخست را در حوزه بهداشت و درمان و  با دعوت از پرستاران و پزشکان عمومی و متخصص از سایر کشورها آغاز کرده است.

آیین نامه مرتبط با اشتغال پزشكان، پرستاران  و كادرهای پزشكی خارجی در تركیه از 20 فوریه سال 2011 و پس از انتشار در نشریات فراگیر این کشور، جنبه رسمی  یافت.

 تا قبل ازسال 2015 پرستاران فارغ التحصیل از دانشگاههای خارج از ترکیه این امکان را داشتند که قبل از استخدام با ارایه مدارک تحصیلی خود به سازمان آموزش عالی ترکیه در آنکارا  که به اختصار یوک  گفته میشود مدارک تحصیلی خود را با سیستم آموزش    عالی ترکیه معادلسازی کنند

  پس از این تاریخ معادلسازی مدارک تحصیلی متقاضیان کار در ترکیه به شروع پروسه استخدام ایشان منوط گردید .

واژه نامه :  

نام  اختصاری سازمان آموزش عالی ترکیه                        :  YÖK 

سازمان آموزش عالی ترکیه :  YUKSEKÖĞRETİM KURLU

معادلسازی مدارک با سیستم آموزش ترکیه              : DENKLİK

آدرس اینترنتی سازمان آموزش عالی ترکیه :  http://www.yok.gov.tr/

تجربه ای که کارشناسان شرکت رز در زمینه استخدام پرستار ایرانی در ترکیه کسب کردند این است که پزشکان و پرستاران ایرانی جایگاه بالایی از نظر سواد و دانش و تجربه در بیمارستانهای ترکیه دارند و زمان استخدام هیچگاه از تخصص پرستاران ایرانی ایراد گرفته نشده خصوصا در مقایسه با سایر پرستاران خارجی که اکثرا از کشورهای آسیای میانه نظیر ترکمنستان ، قزاقستان و گرجستان هستند ، پرستاران و پزشکان ایرانی در  جایگاه استاد آنها  هستند  

تنها مانع بزرگ برای پزشکان و پرستاران  ایرانی  تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی می باشد از آنجا که یک پزشک و پرستار با جان یک شهروند ترکیه سر و کار دارد،  انتظار تسلط به زبان استانبولی بسیار بالاتر از گمان برخی هموطنان آذری زبان است که  با رفع نیازهای ساده خود در خیابانهای ترکیه یا متوجه شدن محتوای سریالها و برنامه های تلوزیون  ترکیه گمان میکنند مسلط به زبان ترکی استانبولی هستند .

آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی برای پرستاران امتیاز محسوب می شود و در بیمارستانهای بین المللی ترکیه موجب ارتقای موقعیت شغلیشان در کوتاه مدت خواهد شد  ولی بهیچ وجه موجب اغماض  در تسلط به زبان ترکی استانبولی زمان مصاحبه استخدامی نمی شود .

مدیریت شرکت مشاوره و آموزش رز در جهت کمک به پزشکان و پرستاران متقاضی کار در ترکبه  اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی با جدید ترین متد آکادمیک در دو شعبه  استانبول ( شیشلی و بیلیک دوزو ) و یک شعبه در آنتالیا  ( کنیالتی )  نموده  و در پایان دوره عمومی ،  یک دوره زبان ترکی تخصصی پرستاری   جهت آشنایی عبارات پزشکی  برگزار می نماید .

بدین ترتیب  مجموعه ما بعنوان کاریاب و یا یک سایت کاریابی  عمل نکرده  و از این بابت مبلغی دریافت نخواهد کرد بلکه موسسه رز با بالا بردن تواناییهای متقاضی و ارایه مشاوره های لازم،  ایشان را برای قبولی از آزمونها و مصاحبه های تخصصی ورود به بیمارستانهای درجه یک ترکیه آماده خواهد کرد  .

پیشبینی سایت املاک ، توسعه مشاغل مورد درخواست ترکیه از عرصه پزشکی به سایر عرصه ها از جمله فنی مهندسی، حسابداری و توریسم می باشد. بنابراین ما از هم اکنون زیربناهای مورد نیاز جهت ارائه مشاوره و پکیج های آموزشی به علاقه مندان اشتغال در ترکیه را تدارک دیدیم و در آینده نزدیک متناسب با تغییرات قانون اشتغال ترکیه به اطلاع رسانی و ارائه سرویس خواهیم پرداخت.

جهت ثبت نام در دوره های مربوطه و اخذ اطلاعات بیشتر با تلفن مدیر آموزش موسسه رز به شماره 8495 457 531 0090  تماس بگیرید .

 

 

کلماتت مرتبط : اعزام پرستار به ترکیه, جذب پرستار در بیمارستانهای ترکیه, اعزام پرستار از ایران به ترکیه

  آدرس ما