اخذ اقامت ترکیه

اقامت در ترکیه به چهار دسته کلی تقسیم می شود:

اخذ اقامت ترکیه

 

 

 

 

 

 

 اقامت توریستی ترکیه :

مدت این اقامت 90 روزه یعنی 3 ماه می باشد برای این نوع اقامت  نیازی به ویزا  نمی باشد ( البته برای ایرانیان) و شما می توانید در کشور ترکیه به مدت 3 ماه  بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت در ترکیه حضور داشته باشید. این ویزا جهت توریستها و مسافران می باشد و با این نوع ویزا، شما اجازه کار در ترکیه یا اجازه تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

 اقامت دانشجویی ترکیه :

برای گرفتن این نوع اقامت  اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای ترکیه و ارائه مدارک مورد درخواست دانشگاه از قبیل    GRE ,TOMER, ALES, TOEFL, IELTS  که در هر دانشگاه متفاوت می باشد، الزامی می باشد .  پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ترکیه، اداره امنیت به شما اقامت دانشجوئی ترکیه با اعتبار یکساله میدهد که تا زمان اتمام تحصیل قابل تمدید می باشد.

اقامت ترکیه برای خریداران خانه در ترکیه :

این نوع اقامت سالهاست به خریداران املاک ترکیه که طبق قوانین سابق ( قانون متقابلیت ) حق خرید مستقلات در ترکیه را داشتند ( اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا ) ارائه میشده و با توجه تصویب قانون جدید در  ارائه حق خرید املاک به دارندگان پاسپورت ایرانی،  قوانین اقامتی و مهاجرتی ترکیه نیز در حال  طی مراحل اداری و هماهنگی با  قانون جدید املاک ترکیه  می باشد.

برای گرفتن این نوع اقامت شما نیازی به ثبت شرکت ندارید و علاوه بر اینکه هزینه های ثبت و نگهداری شرکت را نخواهید پرداخت بلکه شاهد افزایش قیمت و سود سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه خواهید بود . 

پاسپورت ترکیه

پروسه دریافت این اقامت پس از دریافت سند و رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران خانه، قابل انجام خواهد شد.

جهت اخذ جزئیات بیشتر در مورد این نوع اقامت و اطلاع از خدمات ما، تماس بگیرید.

 

  اقامت کاری

اقامت ترکیه از طریق استخدام 

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار بدست آورید این است که  یک شرکت ترکیه ای شما را بعنوان پرسنل بپذیرد  برای کسب این نوع اقامت،  شما باید تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای به همکاری با شما، طبق آمار وزارت  کار و رفاه  ترکیه،  نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد .   با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس یافت کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی بسیار کم است.  پس تنها راه ممکن دریافت اقامت کاری ترکیه،   از طریق ثبت شرکت است.

 اقامت دائم ترکیه و پاسپورت ترکیه به خارجیانی ارائه میشود که دارای 5 سال اقامت کاری ترکیه بوده و بیمه ایشان توسط کارفرما مرتب پرداخت میگردد.

برای اخذ اقامت کاری 2 راه وجود دارد یا ثبت شرکت ترک و فعال نشان دادن شرکت در این 5 سال با استخدام کادر ترک در این شرکت و یا استخدام شدن در یک شرکت معتبر مورد تایید وزارت کار ترکیه و واریز بیمه از طریق این شرکت .

ما در ارتباط با هر دو گزینه آماده ارائه خدمات به علاقه مندان دریافت اقامت کاری هستیم.

1 -  با ثبت شرکت ترک مطابق ضوابط خواسته شده توسط سازمان کار و امور اجتماعی، دریافت اقامت کاری شما را تضمین میکنیم و تمهیدات لازم جهت تمدید دو ساله اقامت کاری را انجام میدهیم

2 -  برای دوستانی که علاقه ای به ثبت شرکت در ترکیه ندارند نیز ما امکان دریافت اقامت کاری از طریق عقد قرارداد کاری با کارفرمای مورد تایید وزارت کار را داریم .

اقامت دائم ترکیه

تقطه قابل توجه در امر اخذ اقامت دائم ترکیه این است که این نوع  اقامت هیچگاه در یک مرحله صادر نمی گردد و پس از طی حداقل 3 سال و پس از تمدیدهای 6 ماهه یا سالانه اقامت که با استعلام سوابق شما از پلیس و سایر ارگانهای ترکیه  در زمان طی این دوران در ترکیه  همراه خواهد بود، امکان پذیر می باشد.

کسانی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار بوده و سابقه هیچ بیماری خاصی نداشته باشند همچنین باید از توانایی مالی خوبی برای خود و خانواده خود برخوردار باشند.برای اقامت دائم در ترکیه فعلا 3 راه وجود دارد:

اقامت ترکیه از طریق ازدواج :   زمانیکه شما با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن 3 سال از 5 سال درخواست اقامت دائم را نمایید.

در صورتیکه از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه است برای اقامت اقدام می کنید چند نکته باید رعایت گردد
ازدواج صوری نباشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات صوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد
فردی که با آن ازدواج می کنید پناهنده ترکیه  نباشد
ممکن است پروسه کسب اقامت ترکیه از طریق ازدواج ( ویزای پیوستن به همسر ) حدود 3 تا 5 سال زمان ببرد و در این طول این مدت، پلیس ترکیه تحقیقاتی را جهت اطمینان از صوری نبودن ازدواج انجام خواهد داد.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر از شرایط ازدواج در ترکیه به منوی ازدواج در ترکیه مراجعه نمائید

اقامت از طریق سرمایه گذاری: با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از 5 سال اقامت دائم ترکیه را بدست آورید. در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت 5 سال برای کسب اقامت الزامی می باشد.

اگر شما بعنوان سرمایه گذار وارد عرصه فعالیت در ترکیه شوید، بخش حقوقی شرکت ما از روز اول شروع همکاری، پروسه دریافت اقامت دائم شما یا دریافت پاسپورت ترکیه را آغاز نموده و در کوتاه ترین زمان مراحل قانونی آن را انجام میدهد . جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری منوی سرمایه گذاری در ترکیه در همین وبسایت را مطالعه فرمائید.

اقامت از طریق استخدام رسمی و پرداخت بیمه توسط کارفرما : در صورتیکه شما 5 سال بطور مداوم بطور رسمی در ترکیه مشغول به کار باشید پس از 5 سال اقامت کاری شما به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. ما امکان دریافت اقامت دائم از این روش را نیز برای شما فراهم می آوریم.

خبر جدید     مژده به علاقه مندان به خرید خانه و اقامت در ترکیه !

بالاخره قانونی که بسیاری از خارجی ها از جمله ایرانی ها منتظرش بودن به تصویب و در روزنامه ی رسمی انتشار یافت از این به بعد با خرید ملک به خارجی ها ۱ سال اقامت قابل تمدید داده می شود. تا ۸ سال سالی یکبار تمدید میشود بعد از ۸ سال اقامت دائم دریافت می کنند. توجه کنید که برای برخورداری از این قانون شخص باید به طور دائم در آن ملک اقامت کند.

 

لینک خبر در روزنامه صباح ( صبح )

 

http://www.sabah.com.tr/Ekler/Emlak/2013/04/12/yabanciya-1-yillik-oturma-izni-cikti

 لیتک خبر در روزنامه حریت

 http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23024428.asp

 لینک خبر در روزنامه تایم ترکی

 http://www.timeturk.com/tr/2013/04/22/ev-sahibi-olan-yabancilarin-oturma-izni-uzatildi-en-cok-satis-mardin-de.html

 لینک خبر در روزنامه آکشام ( عصر )

 http://www.aksam.com.tr/ekonomi/turkiyede-ev-alan-yabancinin-oturma-izni-3-aydan-1-yila-uzadi/haber-186093

جهت اخذ اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

برای مشاوره و دریافت خدمات،  توسط  هر یک از نرم افزارهای زیر میتوانید با ما تماس بگیرید

   

  آدرس ما

تماس با ما