پروسه خرید املاک

مراحل خرید املاک از ترکیه

*   اولين قدم خريد را شما در كشور ايران بر خواهيد داشت و با مشاهده دهها گزینه فروش در سایت www.emlak.ir و پس از كسب اطلاعات كافي از پروژه مورد نظرتان از طريق سايت، ايميل، تماس تلفني يا حضوري،  يك سفر چند روزه به شهر مقصد در تركيه  را  تدارك خواهيد ديد . ( پيشنهاد ما ثبت نام در تورهاي مسافرتي است تا از خدمات ترانسفر فرودگاهي و هزينه ارزانتر بهره مند شويد و ما ما میتوانیم چند آژانس مسافرتی مناسب به شما معرفی کنیم )

*   شما با نرم افزارهای ارتباطی viber  ,  tango  ,  wechat  ,  whatsup  ,  line  میتوانید با شماره 00905340542451  تماس گرفته و بصورت رایگان سئولات خود را مطرح و هماهنگیهای لازم را  انجام  دهید .

*   بهتر است حداقل یک هفته قبل از عزيمت، ما را از تاريخ مسافرت،  زمان حضورتان در شهر و آدرس و مشخصات محل اقامتتان و ساير اطلاعات سفرتان كه از شما سئوال خواهد شد، مطلع نمائید .

*   قدم اول شما در ترکیه، حضورتان در دفتر شرکت با هماهنگی و تعیین وقت قبلی می باشد . آدرس دفتر شرکت در بخش درباره ما و تماس با ما قید شده است . در مورد انتخاب مناسبترین مسیر به دفتر از محل اقامتتان با کادر فارسی زبان ما هماهنگ خواهید شد و در صورت نیاز پرسنل ما بدنبال شما می آیند . شما یک جلسه یک ساعته با کارشناس و مشاور املاک شرکت در دفتر این شرکت خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعاتی نظیر گزینه انتخابی شما، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما، زمانبندی پرداخت مبلغ خرید و ...  راهنمائیها و اطلاعات ضروری در امر خرید را با شما مطرح خواهند کرد . ( این اطلاعات نقش بزرگی در تصمیمات شما خواهد داشت )

*  باتفاق نماینده شرکت از پروژه مورد نظر یا خانه دست دوم مطابق شرایط شما بازديد خواهید نمود ( اين بازديد ممكن است شامل چند پروژه نیز بشود ).

*  مرحله بعدي رزرواسيون واحد مورد پسند است كه معمولا با پرداخت حدود 3000 دلار  بيعانه ( اين مبلغ در هر پروژه متفاوت است ) انجام ميشود .

 *  بعد از انتخاب خانه جدیدتان، شما یك قرار داد جدید با شركت سازنده  امضا می كنید. این قرار داد  به صورت قانونی بسته  میشود و هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانين حقوقي تركيه  نمایند.  از تاریخ امضا ، این ملك مشمول قوانین میراث در تركيه شده و ملك حتي بدون اخذ سند مالكيت رسمي، به وراث مالك منتقل مي شود. ( در صورت دست دوم بودن ملک، قرارداد در دفتر  شرکت ما و با امضای قولنامه رسمی و اخذ تضمینات رسمی از فروشنده در قبال دریافت مبلغ بیعانه انجام میشود ) .

 *   تیم ما شما را به اداره مالیات برده و شما یك كد ثبت مالیاتی دریافت می كنید كه برای سند مالكیت و حساب بانكی (چنانچه شما مایل به افتتاح آن باشید) لازم است.

 *  ما همچنین با شما به یك مشاور قانونی مراجعه خواهیم كرد كه كپی پاسپورت شما را ترجمه خواهد كرد و سپس به یك دفتراسناد رسمی برای تایید ترجمه خواهیم رفت.

  *  شركت سازنده  به عنوان فروشنده ،در دفتر ثبت املاك در (مركز ناحیه) درخواست سند مالكیت خواهد كرد. زمانی كه ما تاییدیه درخواست را گرفتیم شما دو انتخاب خواهید داشت:

 *  ما به شما اطلاع خواهیم داد كه مدارك به نام شما منتقل شده است و شما می توانید به تركيه آمده و سند مالكیت را امضا كنید  یا اگر بخواهید می توانید به یك مشاور حقوقی (وكیل) یا ما وكالت بدهید كه در دفتر ثبت املاك به جای شما امضا كرده و هنگامی كه برای شما مساعد باشد برای گرفتن سند به تركیه بیایید.

*  تبریك ، شما مالك قانونی ملك هستید و می توانید آن را اجاره داده یا مجددا بفروشید .

 

  • نكات مهم در خرید ملك

 *  طبق قوانین و مقررات فروش املاک به اتباع خارجی، تكمیل ثبت ملك و دریافت سند تقریبا سه ماه طول می كشد.

تبصره : طبق آخرین قانون، در صورتی که از یک مجتمع،  قبلا حداقل یک فروش به یک تبعه غیر ترک انجام شده باشد، نیازی به استعلام نبوده و سند ظرف 48 ساعت زده میشود . 

*  شما باید يك تا دو روز ( بسته به شهري كه از آنجا خرید می کنید ) برای مراجعه اداره مالیات ، بانك ، ترجمه و دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید و اگر برای امضای سند ملك به تركيه می آیید حداقل یك روز برای تكمیل مراحل اداری و یك روز برای درخواست اشتراك آب و برق اختصاص دهید.

 *  شما به پاسپورت خود و شش عكس اندازه پاسپورت لازم دارید. ( امکان ترجمه و تصدیق پاسپورت در ایران وجود دارد )

*  تیم خدمات بعد از فروش همیشه كنار شما خواهد بود و شما را در تمامی مراحل یاری خواهند كرد تا شما در تركيه  احساس راحتی كرده و آرامش خیال داشته باشید.

خدمات ویژه ما :

ما بعلت بهره مندی از کادر حقوقی و وکیل شخصی، خدمات ویژه ای را برای خریداران در نظر گرفته ایم .  جهت اطلاع با ما در تماس باشید.

 

  آدرس ما